Beyaz Tv Ekibi Akçakoca Yerleşkemizi Ziyaret Etti

0
172

Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi, Beyaz Tv’den Mustafa Demir ve Nihat Kalkandelen’i ağırladı. Öğrencilerimizle söyleşi şeklinde program çekimlerini tamamlayan Beyaz TV ekibi, Yerleşkemiz Yönetimi ve öğretim elemanlarımızla çeşitli röportajlar gerçekleştirdi.

Beyaz Tv tarafından gerçekleştirilen programa;  Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Üniversite sonrası işsizlik temalı söyleşide konuşma gerçekleştiren Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş, kendileri için varlık sebebi olan öğrencilerimizin çok önemli ve değerli olduğunu belirterek sözlerine başladı. Akbaş, öğrencilerimizin farkındalık,  duyarlılık ve akademik gelişim süreçlerine rehberlik etmekten dolayı Düzce Üniversitesi olarak gurur duyduklarını ifade etti.

İşsizlik konusuna değinen Doç. Dr. Zafer Akbaş, asıl olanın işsizlik değil de iş beğenmeme olduğunu vurgulayarak Akçakoca Yerleşkemizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları, konferanslar ve gelişim zirveleri ile öğrencilerimizi sektör temsilcileriyle buluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin mezun olmadan, sektör temsilcileri ve yöneticileri ile tanışma fırsatı yakaladıklarını ve sektörün beklentilerinin neler olduğunu öğrendiklerini söyledi.  İlerleyen günlerde sektör temsilcileriyle işbirliği içerisinde bilgilendirme toplantılarına devam edeceklerini belirten Doç. Dr. Zafer Akbaş, sözü Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu’na bıraktı.

byz1Eğitimin sadece masa başında gerçekleşmesinin yeterli olmadığına ve saha çalışmasının da çok önemli olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Akçakoca Meslek Yüksekokulu olarak üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarını dile getirdi. Öğrencilerimizi sektör ile buluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, tüm öğretim elemanlarımızın öğrencilerimizin birer yol arkadaşı ve rehberi olduğunu söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen ve öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği program çekimi sonrasında Beyaz Tv ekibi, Yerleşkemiz Yönetimi ve öğretim elemanlarımızla çeşitli röportajlar gerçekleştirdi. Röportajlarda duygu ve düşüncelerini paylaşan öğretim elemanlarımız; Üniversitemiz, Yerleşkemiz ve Akçakoca hakkında bilgiler aktararak Düzce Üniversitesi’ni ve İlimizi tanıtma fırsatını elde etti.

byz14

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER