Değer Üreten Üniversitemizden Bölgemize Büyük Hediye

0
208

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Törenine katılan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Senato Üyelerimiz, Üniversitemiz ve şehrimiz adına çok önemli anlara tanıklık ettiler.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2006’dan sonra kurulan 40 üniversite arasından seçilen 5 üniversitenin ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilerek destekleneceğini söyledi.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında pilot Yükseköğretim kurumları olarak Üniversitemizin beş yükseköğretim kurumu içerisinde yer aldığını ifade eden Cumhurbaşkanımız, sağlık ve çevre alanında Üniversitemizin gelişimini sürdürebilmesi için özel olarak destekleneceğinin müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanımız proje kapsamında; tarım ve jeotermal alanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, tarım havza bazlı kalkınma alanında Bingöl Üniversitesi, tekstil, dericilik, seramik alanında Uşak Üniversitesi ve hayvancılık alanında ise Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin Pilot yükseköğretim kurumu olarak belirlendiğini dile getirdi.

Proje ile Üniversitemiz, çevre ve sağlık alanındaki çalışmalarına daha da hız kazandırarak İlimizin ve Bölgemizin sürdürülebilir kalkınması için değer üretmeye devam edecek.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER