Dünya Şampiyonu Düzce Üniversitesi’nden

0
179

Düzce Üniversitesi, hem ulusal hem de uluslararası şampiyonlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda üniversite öğrencilerinden Oğuzhan Koçak, dünya birincisi olarak Düzce’ye büyük bir gurur yaşattı.

Dünya Bilek Güreşi Federasyonu (WAF) faaliyet programı kapsamında Bulgaristan’da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Oğuzhan Koçak, 80 kg gençler ve büyükler kategorilerinde Dünya Şampiyonu olarak ülkemize iki altın madalya kazandırdı ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti. Yine Düzce Üniversitesi öğrencisi Gülhan Bilgiç ise 55 kg sol kolda dünya ikincisi olarak Düzce’yi ve ülkemizi onurlandırdı. Başarılı sonuçların ardından görüşlerini dile getiren Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, gençlerde ve büyük erkeklerde namağlup dünya şampiyonu olan Oğuzhan Koçak’ın büyük bir başarıya imza attığını belirterek Koçak’ın kendi sıkletinde dünyanın en iyi sporcusu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karacabey, Dünya İkincisi olan Gülhan Bilgiç’in de dünya ve Avrupa’da birçok derece ve şampiyonlukları olan başarılı bir öğrenci olduğunu sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi’nin, Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonaları’nda 3 yıldır üst üste takım halinde Türkiye Şampiyonu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Kürşat Karacabey, bu yıl da takımlarından şampiyonluklar beklediklerini söyledi. Üç yıllık bir geçmişe sahip olan Spor Bilimleri Fakültesinin başarılarının tesadüf olmadığına dikkat çeken Karacabey, gerek bilimsel, gerekse sportif alanda kazanılan başarıların, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve üniversite yönetiminin destek ve güvenleri sonucu gerçekleştiğini ifade ederek “Şampiyon sporcularımızı Türk Milleti ve Üniversitemiz adına tebrik ediyorum” sözlerini kaydetti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER