Düzce Üniversitesi Avrupa’ya İstiklal Marşımızı Dinletti

0
311

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, kazandıkları başarılar ile Üniversitemizi ve Ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. Öğrencilerimizden Enes Coşu’nun, Avrupa Birincisi olarak altın madalya kazandığı ve şampiyonaya damgasını vurduğu müsabakalarda öğrencimiz Gülhan Bilgiç de Avrupa 3.sü olarak göğsümüzü kabarttı.

Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonalarında birinci olarak Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımız, kazandıkları başarılar ile Eylül ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya da hak kazandılar.

Şampiyona sonrası görüşlerini dile getiren Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, “Özel yetenek sınavları ile aldığımız öğrencilerimizin bu başarıları, stratejimizin doğruluğunu göstermektedir. Avrupa’da ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı dinleten sporcumuz Enes Coşu’yu kutluyorum. İleride kazanacağımız daha başarılı sonuçlar ile Üniversitemizin adını her zaman duyuracağız. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a şükranlarımızı sunuyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER