DuzceUni.com   {Düzce Üniversitesi Öğrenci Sitesi}

dominos revize1

Boşaltılacak olan Muncurlu Devlet hastanesine Üniversitemiz talip

Düzce Fidanlık arazisine yapılan hastane inşaatının tamamlanmasıyla birlikte boşalacak olan Muncurlu Devlet Hastanesi binasına GATA ve Düzce Üniversitesi talip

 

Fidanlık mevkiine yapılan 300 yataklı devlet hastanesinin inşaatı 2013 yılının sonuna tamamlanacak. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte Muncurlu Devlet Hastanesi de bu yeni hastaneye taşınacak. Boşaltılacak olan Muncurlu Devlet Hastanesi binasına ise şimdiden iki kurumun talip olduğu iddia ediliyor. GATA tarafından istenilen binaya, Batı Karadeniz Bölgesini kapsayacak askeri bir hastane yapılmak istendiği iddia edilirken, Düzce Üniversitesi’nin de Onkoloji Hastanesi olarak kullanmak üzere bu binaya talip olduğu iddia ediliyor.

 

GATA DA İSTİYOR

Gülhane Asgari Tıp Akademisi tarafından talep edilen binanın, tüm Batı Karadeniz Bölgesini kapsayacak askeri bir hastaneyi Düzce'ye yapmak istediği ve bu nedenle de Munculu Devlet Hastanesi binasına talip olduğu iddia ediliyor. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Düzce Valisi Adnan Yılmaz'ın ağabeyi olması dolayısıyla GATA'nın bu isteğinin ağır basacağı ve Muncurlu Hastane Binasının GATA'ya verilebileceği söylentileri kamuoyunda gündeme oturdu.

 

ÜNİVERSİTE ONKOLOJİ HASTANESİ YAPACAK

Düzce Üniversitesi’nin ise Muncurlu Hastane binasının yerine Onkoloji Hastanesi yapmak istediği ve bu nedenle binayı talep ettikleri iddia edildi. Son yıllarda kanser hastalığında yaşanan artış ve hastalığın tedavisi için hastaların şehir dışına gidip gelmekte zorluk geçtikleri sık sık Düzce gündemine gelirken, hastane binasının hangi kuruma verileceği de merak ediliyor.

 

Yazdıre-Posta

Bize Ulasın

Her türlü istek / öneri / şikayet için 

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

bize ulaşın.