Düzce Üniversitesi KYK Konuralp yurdunun su sorunu çözüldü

Kredi Yurtlar Kurumu’nun Konuralp Yurdu’nda kalan kız öğrencilerin yaşadıkları su sorununa yönelik gündeme taşıdığımız haber ses getirdi. Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, öğrencilerin tepkilerine kayıtsız kalmayarak açıklama yaptı.

Düzce Üniversitesi’nde öğrenim kız öğrencilerin su sorununa çözüm yaptıkları eylemle geldi. Binden fazla öğrencinin kaldığı yurtta yaşanan susuzluğa öğrenciler, basın açıklaması yoluyla tepki göstermiş ve sorunlarının çözülmesini istemişti. Öğrencilerin tepkisini ve sorununu gündeme getirdiğimiz haber üzerine Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü açıklamada bulundu. Müdürlükten yapılan açıklamada; “Kredi Yurtlar Kurumu’na Konuralp Yurdu’na 20 Aralık 2015 Pazar günü saat 23.00 itibari ile içme suyu verilmiştir. Su sorununun tamamen çözümü için artezyen kuyusunda bakım çalışmalarına devam edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Ferit Girgin, Üniversite öğrencilerinin kaldığı yurda kısa süreli olarak su verilmediğini, bunun da şebekedeki arızadan kaynaklandığını belirterek ‘ Belediye sınırları içinde yaklaşık 750 kilometrelik içme suyu hattı bulunuyor. Bunların bir kısmında kot farkından ötürü basınç sorunları çıkabiliyor. Bu da arızaya neden oluyor. Ancak arızanın tespitinden kısa süre sonra ekiplerimiz tarafından müdahale edilerek, sorun gideriliyor. Tüm bu işlemler sırasında da bölgenin ve vatandaşların su ihtiyacını gidermek için itfaiye müdürlüğü kanalıyla tankerlerle su takviyesi yapılıyor. Beçi’de bulunan kız yurdunda su basınç arızasından ötürü bir gün su verilemedi. Ekiplerimizin müdahalesi ile arıza giderildi ve su veriliyor’ dedi.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir