Düzce Üniversitesinin Bileği Bükülmüyor

0
493

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’nın Kemer İlçesi’nde düzenlenen Üniversitelerarası Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda Bilek Güreşi Erkek Takımımız, Türkiye Şampiyonu oldu.

Limak Limra Otel’de düzenlenen şampiyonaya 60 üniversiteden toplam 600 sporcu katıldı. Şampiyonada sağ ve sol kolda kadınlar 50, 55, 60, 65, 70 ve artı 70 kilogramda, erkekler ise 55, 60, 65, 70, 75, 80, 90 ve artı 90 kilogram kategorilerinde dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

besyo2Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kürşat Karacabey; geçen yılın da Türkiye Şampiyonu olan takımımızın Arş. Gör. Kadir Tiryaki eşliğinde hazırlıklarını disiplinli bir şekilde gerçekleştirdiğini söyledi.

Bilek güreşi takımımızın kadınlarda üç gümüş madalya kazanarak Üniversitemize üç Türkiye ikinciliği getirdiğini ifade eden Prof. Dr. Kürşat Karacabey, erkeklerde ise dört sporcumuzun Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandığını sözlerine ekledi. Bir sporcumuzun da Türkiye üçüncülüğü elde ettiğini ve bronz madalya almaya hak kazandığını söyleyen Karacabey, erkeklerde takım halinde Türkiye Şampiyonu olduklarını vurguladı. Prof. Dr. Karacabey, takım puanlaması sonucu 60 üniversiteyi geride bırakan Üniversitemizin, “Turnuvanın En Centilmen Takım Ödülü”nü de kazandığını dile getirdi.

Prof. Dr. Kürşat Karacabey, “Teknik ekipte yer alan arkadaşlarımızı ve sporcu kardeşlerimizi yürekten kutluyor, Spor Bilimleri ailesi olarak Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversite Yönetimimize vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER