İİBF Öğrencilerini Bıktıran 11 Sinir Bozucu Durum

0
844
Yurdumuzda en fazla mezun veren; mezun sayısındaki oranla parti kurup kazanabileceği hatta yeni bir ülke bile kurabileceği fakülte, evet bildiniz İİBF(İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesin)’den bahsediyoruz.

İİBF’li olma ihtimali yüksek olan bireylerin yaşadığı sorunlar;

1. Herkesin üniversite sınavından düşük puan aldığınızı sanması
gollum-iibf-listelist.gif
Eğer iyi bir üniversitede okuyorsanız bu bölümün puanları öyle sandığınız gibi düşük değil lütfen gerizekâlı muamelesi yapmayın.
2. Şimdi sen mezun olunca bankacı mı olacaksın?
ciglik-atan-kadin.gif
Gerçekten duymaktan bıktığımız esas sorulardan bir tanesi. Bankacı olmak isteseydik bankacılık diye bir bölümde okumayı tercih ederdik.
3. Sınav zamanı zorluk çekmediğimizi sananlara sesleniyoruz
kitap-ceviren-kedi
Biz de işletmeci, iktisatçı olarak doğmadık ki. Gelin beraber iktisat, istatistik, hunharca hukuk çalışalım sonra kolay olup olmadığına karar veririz.
4. İİBF’li kızlarımızı kıskanmayın lütfen
göz-kirpan-kiz
Öncelikle okulun en bakımlı en güzel kızlarının İİBF’li olduğunu daha sonra bazılarının bu işi abarttığını kabul edelim. Kanka İİBF kantinine gidelim mi dediğinizi duyuyoruz.
5. Kantinde yer bulma sorunsalı
ates-eden-kedi
Kantin İİBF’liler için yaşam alanı.Hele yaz aylarında o kalabalıkta boy göstermeden evine gidersen çarpılırsın.Kantinde oturmak varken derse niye girelim diyen arkadaşlarımız sayesesinde kantinde yer bulmak artık devlet meselesi.
6. İİBF mi İBF mi kargaşası
kavga-eden-kedi
İletişim Bilimleri Fakültesi olan İBF ile karıştırılması artık gerçekten sinir bozucu bir hal almaya başladı özellikle cümle içinde kullanılırken. Bir “i” harfi için birbirimizi kırmaya gerek yok diye düşünüyoruz.
7. ÇEKO okuyan arkadaşlarımızın canına tak etmiş
yastik-kadin
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri okuyorum demek yerine kısaltıp ÇEKO diyen arkadaşlarımız. Çevre Ekonomisi, Çevre Mühendisliği mi diyenlerden gerçekten sıkıldılar.
8. KPSS, ALES korkusu
aglayan-kiz
Binlerce rakibi olan sevgili İİBF mezunları, özel sektör mü devlet mi ya da akademisyen mi olsam sorularına hâlâ net bir cevap bulamasa da sorumlu oldukları sınavlar tam bir kabus.
9. Ay bizim çocuk da açıktan okuyor o bölümü
kafa-sallayan-kedi
Teyzecim, amcacım açık öğretimden okumakla aynı şey mi bu, yapmayın allesen.
10. İngilizce bilmediğinizin farkında olan dil kursları
aglayan-kedi
Eğer bölümünüzü İngilizce okumuyorsanız ve İngilizce öğrenmek zorunda olduğunuzun farkındaysanız dil kurslarından yakanızı kurtarabileceğinizi düşünmüyoruz.
11. Ve amfilerdeki kalabalık içler acısı
terleyen-adam
Amfilerdeki kalabalık kışın bile cam açtıran cinsten ne yazık ki.
Bonus: İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi, Maliye her zaman her yerde kampüsün kralı İİBF :)
kükreyen-kral-kedi
Kaynak;  listelist.com

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER