Kahve aşkı yollara düşürdü!

0
789

“Mobil kahve dükkanı” olarak tasarladığı Volkswagen T2‘siyle Önder Taşyürek‘in hikâyesi ise kesinlikle dinlenmeye değer.

İlk defa geçtiğimiz yıl düzenlenen, memleketteki kahve tutkunlarının biricik festivali İstanbul Coffee Festival‘in ikincisi, 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında tarihi Haydarpaşa Garı‘nda gerçekleşti.

Katılanların dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveleri keşfettiği, yerli-yabancı profesyonel baristaların hazırladığı kahveleri tadıp showlarını izlediği, butik kahve dükkanlarının lezzetleriyle tanışabildiği, yine meraklısının kahve sektörünün uzmanları-yönlendiricileriyle bir araya geldiği ve bir de evde kaliteli kahve yapımını öğrenip gerekli aletleri satın aldığı festival, yine daha başlamadan büyük heyecan yaratmıştı. Nitekim, katılanların heyecanlarını tatmin eden bir festival gerçekleşmiş oldu.

Festivale, içini “mobil kahve dükkanı” olarak tasarladığı Volkswagen T2‘siyle katılıp ürünlerini sergileyen, “OZO COFFEE ON THE ROAD” projesinin sahibi, 36 yaşındaki “özgür ruh” Önder Taşyürek‘in hikâyesi ise kesinlikle dinlenmeye değer. Düşünün: Türkiye’nin dört bir yanını dolaşacak, “yabancı filmlerdeki gibi” bir kahve dükkanı!

Devamı: Gaia Dergi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER