KOSGEB Başkanı Üniversitemizde

0
1361

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, Girişimcilik Sertifika Töreni kapsamında Üniversitemizi ziyaret etti.

Girişimcilik Sertifika Töreni’ne, KOSGEB Başkanı Recep Biçer ve beraberindeki heyet dışında, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, KOSGEB Düzce İl Müdürü Asım Türkmen, öğretim üyelerimiz, KOSGEB başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in Üniversitemizde bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, törene katılan konuklara girişimcilik alanıyla ilgilenen öğretim üyelerimizi tanıttı.

Güzel bir vesileyle Üniversitemizde bulunduğunu belirterek sözlerine başlayan KOSGEG Başkanı Recep Biçer,  “Girişimcilik, son yıllarda sadece Ülkemizde değil dünyada da çok yaygın, moda haline gelen bir kavramdır. Girişimcilikle beraber ülkeler sınıf atlamaya adaylar. Ekonominin de istihdamın da temeli girişimciliktir. Biz tarih boyunca çok girişimci çıkaran bir milletiz. Her fetih, her yeni buluşlar girişimciliği bir göstergesidir. Son yıllarda girişimcilik sayesinde Ülkemize, ekonomiye, sosyal barışa ve huzura katkımız olabildiğince devam edecek. Özellikle girişimcilik konusunda Rektörümüz başkanlığındaki tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Girişimciliğin üniversiteler olmadan sürdürülmesinin çok da mümkün olmadığını ifade eden Recep Biçer, “KOSGEG olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Girişimcilikte son beş yıldır üniversiteler dahil olmak üzere 380 bin civarında insanımıza girişimcilik eğitimi verilmiştir. Gerek üniversitelerde verilen dersler vasıtasıyla, gerekse özel alan ve kamu kurumlarının verdiği eğitimler sayesinde yaklaşık 22 bin insanımız kendi işini kurmuş durumdadır. Son beş yılda 380 milyon TL civarında destek verdik. İnşallah bu destekler, üniversitelerimiz sayesinde artarak devam edecek. Bu vesileyle KOSGEB başarı belgelerini almaya hak kazanan kardeşlerimi ve ailelerini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sertifika Töreni, KOSGEB başarı belgelerini almaya hak kazanan öğrencilere belgelerinin ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer’e hediyesinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.kosgeb başkanı12

Sertifika töreninin sonrasında KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Rektörümüz ve beraberindeki heyet, ilk olarak KOSGEB-Düzce Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette şirket sahibi Köksal Gündoğdu ve ARGE Proje Sorumlusu Alperen Kolamuç, yapmış oldukları robotik ve elektronik ARGE projelerinden bahsederek çeşitli sunumlarda bulundu. Köksal Gündoğdu, bu projeleri oluştururken kullanmış oldukları makineler ile boyundan aşağısı felçli insanları hareket ettirebilen Teknogirişim ve KOSGEB desteği alan robot projesi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Gündoğdu,  gelen ziyaretçilere robot hakkında küçük bir demo sunum yaparak 2014 senesinde yapmış oldukları ve çeşitli robot yarışmalarından derece alan insansız hava aracı projesi “yusufçuk“ tan bahsetti.

Program,  Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Düzce Teknopark’a yapılan ziyaretin ardından sona erdi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER