Öğrencilerin %95’inin sahip olduğu hastalık: PROCRASTINATION

0
915

Aslında herkes biraz “procrastination” hastasıdır. Peki nedir bu “procrastination”? Aslında anlamı ”erteleme hastalığı” fakat kabul edelim ingilizce yazınca daha bir cool oluyor.

procrastinaionHastalığı açıklayacak olursak: Çalışmanız gereken bir sınav varken, sınavın son gecesine, yani yumurta kapıya dayanıncaya kadar, sınava çalışmak yerine kendinizi oyalayacak en saçma şeylerle ilgilenmeniz ve sınava çalışmayı sürekli ertelemeniz. Eğer bu bahsettiğimiz örneği sık yaşıyorsanız geçmiş olsun, siz de “procrastination” pençesine düşmüşsünüz. Kötü haber ise tedavisi yok!

Tabii bu yalnızca sınavlara çalışmak değil, hayatın her alanında sürekli bir şeyleri erteleme durumuna verilen bir isim. Ama bunu bilmeyen on binlerce kişi, Facebook’ta, Twitter’da “ay yarın sınavım var ve ben hala çalışmaya başlamadım South Park izliyorum :)” diye cool bir şekilde paylaşıyor. CCI Health’in araştırmasına göre ise öğrencilerin %95’i bu hastalığa sahipmiş. Eğer bu hastalıktan kurtulmak istiyorsan, erteleme, hemen yap, şimdi yap!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER