Üniversitemiz Sanayi İşbirliklerinin Gelişmesine Önem Veriyor

0
415
Üniversite-sanayi işbirliğinin önemini her fırsatta vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur,  Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan Subaşı, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Arif Özkan ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı ile birlikte sürdürülebilir kalkınmaya destek vermek ve bu işbirliğini daha da geliştirmek için Düzce’de faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdi.
Ziyaretlerin ilk gününde Rektörümüz ve öğretim üyelerimizden oluşan heyet;  Pekintaş A.Ş, Pakmaya, Aluform Pekintaş, Erciyas Çelik Boru, Anlaş Lastik A.Ş ve Divapan Entegre’ye ziyaret gerçekleştirdi. Program kapsamında fabrikalarda incelemelerde bulunan heyet, firma yetkililerinden bilgi aldı.
İkinci gün programında 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri ile Sarsılmaz Silah Fabrikasına ziyaretler gerçekleştirildi. Fabrikaların müdürlük ofislerinde başlayan program, fabrika ziyaretleri ile devam etti. Tesisleri inceleyen Rektörümüz ve öğretim üyelerimiz yetkililerle karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
Sanayi kuruluşlarına ziyaretin üçüncü ve son gününde Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve beraberindeki heyet, Süperlit Boru San. A.Ş, Fibrobeton A.Ş ve Standard Profil firmalarını ziyaret etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren firma yetkilileri, Üniversitemiz ile işbirliğini daha fazla geliştirmek istediklerini söyledi.
Sanayi kuruluşlarına ziyaretler ile ilgili düşüncelerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İlimiz ve Bölgemizde farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların Üniversitemize maddi ve manevi anlamda büyük destek olduklarını söyledi. Bu desteklerden dolayı kendilerine teşekkür eden Rektörümüz, üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.  Düzce’deki sanayi kuruluşları ile Üniversitemiz ortaklığında Santez projelerinin yürütüldüğünü ve patent hedefli, yüksek lisans ve doktora tezlerinin gerçekleştirildiğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bölgesel ve sürdürülebilir kalkınmada sanayi kuruluşlarıyla işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER