Üniversitemizde İngilizce Eğitimi Ele Alındı

0
189

Üniversitemiz Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından İngilizce Öğretiminde Güncel Konular isimli çalıştay düzenlendi.

Açılış konuşmalarını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ve Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Şen’in yaptığı çalıştaya, davetli konuşmacı olarak Tony Gurr ve Christopher Sheen katılım gösterdi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç yaptığı açılış konuşmasında, eğitim-öğretimin önemine değinerek uygulanan yeni yaklaşımların öğrencilere yapacağı katkılardan bahsetti. Prof. Dr. Genç, öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik yapılan bu tür etkinliklerin Ülkemiz ve Şehrimiz için son derece önemli olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yrd. Doç. Dr. Yusuf Şen ise etkinliğin amacını belirterek başladığı konuşmasında, İngilizce öğretiminin resmini ortaya koymak istediklerini dile getirdi.

Şehrimizden ve çevre illerden İngilizce öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının katılım gösterdiği çalıştayda, İngilizce öğretimi alanındaki güncel konulardan bahseden Tony Gurr ve Christopher Sheen,  İngilizce öğretim sürecine sevgiyle, içtenlikle ve şevkle katılan öğretmenlerin yerini  teknolojinin hiçbir zaman alamayacağına vurgu yaptılar. Öğretmenlerin Öğrenciler için İngilizcenin kullanımıyla ilgili anlamlı sınıf oluşturmalarını tavsiye eden davetli konuşmacılar, gerçekçi hedefler gösterilmesinin son derece önemli olduğunu söylediler.

Sunumlardan sonra oturumlar şeklinde gerçekleştirilen programda, katılımcılar gruplar halinde İngilizce öğretimi ile ilgili sorun ve çözümleri tartıştılar. Çalıştayın son oturumunda grup tartışmalarının içerikleri katılımcılar ile paylaşılarak davetli konuşmacıların görüşleri alındı.

Sonuçları rapor haline getirilerek ilgili kesimlerle paylaşılacak çalıştay, hediye çekilişleri ve teşekkür konuşmalarının ardından son buldu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER