Üniversitemizde Kayıt Heyecanı Başlıyor

0
216

Tercih edilen üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemizde, öğrenim hakkı kazanan öğrencilerimiz için kayıt heyecanı başlıyor.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için 7 bine yakın öğrenci kontenjanı ayrılan Üniversitemizde,  2016- YGS ve LYS sonucuna göre lisans ya da ön lisans programlarımıza yerleşen adaylar, kayıt işlemlerini elektronik veya şahsen müracaat ile gerçekleştirebilecek.

Öğrencilerimiz İçin İnternet Üzerinden Kayıt İmkanı

Elektronik kayıt (e-Kayıt) zorunlu olup öğrenciler, 12 – 16 Ağustos 2016 tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” web adresinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. E-Kayıt yaptıracak öğrencilerimiz, PTT şubelerinden alacakları e-devlet şifresiyle “www.turkiye.gov.tr” adresindeki “e-hizmetler” bölümünde yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altındaki “Üniversite e-Kayıt” seçeneğini tıklayarak kayıtlarını gerçekleştirebilecektir. e-Kayıt işlemini gerçekleştiren öğrencilerimiz, Üniversitemizde herhangi bir kayıt işlemi yaptırmayacak ve Üniversitemize hiçbir belge getirmeyecektir.

 E-Devlet üzerinden kaydolan öğrencilerimiz; kayıt oldukları tarihten bir gün sonra “https://obs.duzce.edu.tr” adresinden öğrenci şifrelerini oluşturabilecek, 26 Eylül-07 Ekim 2016 tarihleri arasında kayıt yaptırdıkları Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarımızın öğrenci işleri bürosundan öğrenci kimliklerini teslim alabilecektir.

İlgili Merkezlerimizde Şahsen Kayıt Yapması Gerekenler

Herhangi bir nedenle e-Kayıt işlemini gerçekleştiremeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler Üniversitemize gelerek kayıtlarını şahsen yaptırabilecektir.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Heykel, Müzik ve Resim Bölümü ile Spor Bilimleri Fakültesi’ne yerleşerek eğitim hakkı kazanan öğrencilerimiz,   e-Kayıt yaptırmayacak olup Üniversitemize gelerek şahsen kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimizin 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında şahsi olarak;

  • Lise diplomasının aslı veya yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı,
  • 2016-ÖSYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı, fotoğraflı nüfus cüzdan fotokopisi,
  • 6 adet 4.5×6 ebadında son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,
  • 1 adet A-4 ebadında büyük beyaz zarf ile 6 TL’lik posta pulu,
  • Ön Kayıt Formu,
  • 29 yaşından büyük erkek adayların “Askerlikle İlişkisi Yoktur” belgesiyle,

İlgili kayıt yerlerine müracaatları halinde işlemleri gerçekleştirilecektir.

Ön Kayıt Formu ve Öğrenim Ücretinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gerek elektronik kayıt gerekse şahsen kayıt yaptıracak tüm öğrencilerimizin Ön Kayıt Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca II. öğretim programlarına yerleşen öğrencilerimiz, ders kaydını yapmadan önce öğrenim ücretini 05-23 Eylül 2016 tarihleri arasında öğrenci numarası ile Ülkemizdeki Halk Bankası şubelerinden yatırabilecektir.

 

Kayıtlar İçin Tüm Bilgiler

Öğrencilerimiz; e-Kayıt işleminin ardından “https://obs.duzce.edu.tr”  adresinden 05-23 Eylül 2016 tarihlerinde ders kayıtlarını yaparak eğitime başlayabilecektir. Kayıtlarla ilgili detaylı bilgilere http://www.ogrenciisleri.duzce.edu.tr/9698-duyurus-20162017-egitim-ogretim-yili-ygs-ve-lys-sonuclarina-gore-universitemize-yerlesen-ogrencilerin-kayitlariyla-ilgili-duyuru-!!! web adresinden ulaşılabilir.

Düzce Üniversitesi olarak, yeni dönemde eğitim-öğretime başlayacak öğrencileri tebrik eder, öğrenim hayatları boyunca başarılar dileriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER