Üniversitemizden Bir İlk Daha

0
1566

Üniversitemiz tarafından akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm mensuplarımızın sorunlarını, eleştirilerini, gözlem, tespit ve önerilerini dinlemek ve çözüm yolları geliştirmek amacıyla hayat geçirilen açık kapı uygulamasının ilki gerçekleştirildi.

Rektörlük Makamı’nda düzenlenen Açık Kapı Günü’nde öğretim üyelerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a yaşadıkları sorunları, önerilerini ve Üniversitemizden beklentilerini dile getirdi. Sorulan her soruyu tek tek not alan Rektörümüz, kendisine iletilen konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, açık kapı uygulamasının  Üniversitemizin kurumsallaşmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Yenilikçi, şeffaf ve hesap veren bir yükseköğretim kurumu olmanın sorumluluğuyla hareket ettiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü bir yönetim anlayışının gereği olarak açık kapı uygulamasını başlattıklarını sözlerine ekledi.

“Açık Kapı Günü”, her ayın ilk Pazartesi günü gerçekleştirilmeye devam edecek.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER